Ова е тајната на совршената домашна пита: Не е тајната во корите, туку…

Совршениот прелив!Ви откриваме рецепт за совршен рпелив за домашна пита, кој ќе ви помогне секогаш да ви успее:
Состојки:
7 лажици брашно
1 сув квасец
2 шолји млеко
1 шолја масло
Сол или шеќер (во зависност од тоа каква пита правите)
Секоја кора премачкајте ја со овој прелив, а филувајте ја со тоа што сте наумиле.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Ви откриваме рецепт за совршен рпелив за домашна пита, кој ќе ви помогне секогаш да ви успее:
Состојки:
7 лажици б

Пронајдете не на следниве мрежи: