Ова кремасто карамел- задоволство ќе ги фрли во сенка сите торти и колачи!

Доколку се сомневавте  во своите кулинарски способности, време е да се уверите  дека апсолутно секој  може да биде мајстор во кујна и  да направи совршен десерт. А ќе ви бидат потребни само 10 минути.За вкусен карамел- банана шејк ќе ви бидат потребни следните состојки:
300мл слатка павлака
8 пуслици
½ шолја карамели
2 банани
рендано чоколадо
Подготовка:
Изматете ја слатката павлака, а потоа искршете ги пуслиците и  измешајте ги во слатката павлака. Промешајте полека со пластична шпатула. Карамелите растопете ги во микробранова печка така што  ќе добиете фин густ сируп, но внимавајте да не се прегрее. Потоа додадете ги сецканите банани и се заедно имешајте.
Подгответе четири високи чаши, додадете во секоја по малку банани со карамел, потоа кремот со слатка павлака, потоа повторно банани и на крај повторно крем. Украсете со рендана чоколадаЗа вкусен карамел- банана шејк ќе ви бидат потребни следните состојки:
300мл слатка павлака
8 пуслици
½ шолја караме

Пронајдете не на следниве мрежи: