Ова се најпосакуваните особини во кревет

Повеќе од 200 момци биле анкетирани и одговориле дека во сексот најмногу ги возбудува нивната партнерка (самодовербата е на второ, а вештината на трето место). Овие три совети ќе ви помогнат да му ја покажете сета своја енергија и ентузијазам.
Зборувајте валкано
Но, тоа не значи дека треба да изговарате сценарио од порно филм. Поентата е дека треба да зборувате за секс … и тоа многу. Кажете му дека обожавате да ве допира, предложете му некоја поза, потсетете го на жешката епизода која неодамна ја имавте во автомобил на паркинг … Што повеќе детали му споменувате, вистински ќе го убедите дека навистина уживате во сексот … особено со него.
Изненадете го!
Момците не секогаш читаат меѓу редови, па немојте премногу да се потпирате на тоа дека ќе ги препознае сите суптилни сигнали кои му ѓи испраќате. Наместо тоа, редовно иницирајте секс. Особено ќе ви биде благодарен ако го фатите неспремен, на пример, кога ќе се истушира наутро пред работа.
Нека се движат рацете
Кога вашата игра во кревет ќе наиде на непријатни рампа, немојте само да стенкате за да му докажете колку уживате во моментот. Допрете ги своите гради, неговиот задник, неговите бедра, неговиот бицепс – се што го сакате. Не само што ќе знае до каде сте, туку ќе му приредите и магично визуелно искуство.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Повеќе од 200 момци биле анкетирани и одговориле дека во сексот најмногу ги возбудува нивната партнерка (самодовербата е на второ, а вештината на т

Пронајдете не на следниве мрежи: