Овесна каша со боровинки

Loading...

За овој корисен појадок, која ќе ни обезбеди многу енергија, ни се потребни следниве состојки:
50 гр. овесна каша
1 јогурт
180 – 200 гр. боровинки
Јаворов сируп за вкус
Ако сакате може да додадете малку млеко или сок од јаболко (исто така е многу вкусно)
Начинот на подготовка е исклучително лесен:
Помешајте ги овесните снегулки во јогуртот и оставете ги во фрижидер до следното утро.
Наутро ставете ги сите производи во кашата од јогурт и овес и изблендирајте во блендер. Истурете во чаша или сад и украсете со неколку цели боровинки.
Прочитајте повеќе: Овесна каша со јагоди, банани и циметЗа овој корисен појадок, која ќе ни обезбеди многу енергија, ни се потребни следниве состојки:

loading...
Loading...