Последни вести

Сцена

Сандра Африка во затвор

Сандра Африка неодамна имаше настап кој ќе го памти долго време. Додека нејзините колеги настапуваат по дискотеките, таа пеела во затвор. „Затворениците ја гледале како хипнотизирани! Уживале во најголемите домашни […]

Регион

Презадолжената Грција во 2014 година излегува од рецесија

Погодена од високиот долг, штедењето и бурните протести против строгите економски политики, Грција во 2014 година, конечно ќе излезе од седумгодишната рецесија, соопшти во среда Европската унија. Додека презадолжената Грција […]

Вести

Истополовите бракови и во Мериленд

Американската сојузна држава Мериленд во вторникот на референдум го поддржа озаконувањето на истополовите бракови, а се претпоставува дека деновиве истото ќе се повтори и во државите Мејн и Вашингтон. Досега […]

Видео

Политичар во тепачка

На некои политичари не им е потребно обезбедување. Погледнете зошто.   Македонски одговор на идиот на годината Blow job проект Ѕвездите без градник на себе!

Вести

Шпанскиот уставен суд ги потврди хомосексуалните бракови

Шпанскиот уставен суд го потврди законот од 2005 година за брак на истополови двојки и можноста тие да посвојуваат деца, отфрлајќи ја така жалбата на владејачката десница којашто сака да […]

Вработување

Се бараат државни службеници

АГЕНЦИЈАТА ЗА АДМИНИСТРАЦИЈА објавува ЈАВЕН ОГЛАС БРОЈ – 285/2012 за вработување на 7 државни службеници во Влада на Република Македонија – Генерален секретаријат…   https://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/7-drzhavni-sluzhbenici/2907