Последни вести

Меѓународен фудбал

Јунајтед во Истанбул без Руни, Ван Перси, Фердинанд, Сколс, Гигс…

Тренерот на Манчестер Јунајтед одлучи да ги одмори своите најголеми ѕвезди во пресрет на натпреварот во Турција кај Галатасарај. На пат ќе земе млади, помалку развиени сили. Со оглед на […]

Кошарка

Багаркис: Против Македонците и Литванците можеме до вториот круг

Селекторот на Летонија, Ајнарс Багаркис, во јавноста изјави дека неговата селекција може да се носи со селекциите на Македонија и Литванија и дека тие би можеле да поминат во вториот […]

Видео

Видео: Полска во џепно издание

Директорот Joerg Daiber член на екипата која стои зад производството на Spoonfilm минијатурни филмови, е главниот автор кој стои зад ова џебно издание на туристички водич низ Полска. Користејќи tilt-shift […]

Вработување

Technician – Engineer

BREON is new, dynamic company with primary office in Switzerland. For our branch in Skopje, we require a TECHNICIAN – Engineer  (1 position). Повеќе информации на линкот: https://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/technician—engineer/3096

Вработување

Се бара Заменик менаџер на супермаркет

ВРАБОТУВАЊЕ.КОМ за потребите на свој клиент објавува ОГЛАС за работа на позицијаЗ АМЕНИК МЕНАЏЕР НА СУПЕРМАРКЕТ со следниве потребни квалификации: – ВСС/ ССС – ВСС ќе се смета како предност… […]

Вработување

Вработуваме курир за достава на пратки

Глобко Логистик – Водечки провајдер на услуги во транспортот и дистрибуцијата низ Македонијаобјавува оглас за ангажирање на курир за достава на пратки за реонот на Гевгелија. Повеќе информации на линкот: […]

Љубов и секс

Седум прашања кои би биле одличен почеток за вашиот прв состанок

Хороскопскиот знак, работата и омилениот бенд и музика секогаш ќе бидат дел од оние работи кои би ги поставиле како прашања, но внимавајте бидејќи истоимените прашања се толку многу старомодни, […]

Ракомет

Драгаш нов играч на Вардар Про

Ракометниот клуб Вардар Про дополнително ја засили левата бековска позиција, откако потпиша договор со српскиот ракометар Милош Драгаш, објави клубот на својата интернет страница. Детали околу висината на трансферот и […]

Ракомет

Ракометарките започнуваат со финалните подготовки за Еуро 2012

Женската ракометна репрезентација на Македонија, во понеделникот, стартуваше со уште една фаза од подготовките за настап на Европското првенство. Селекторот Гино Стрезовски, со своите избранички, во Скопје ќе одработи мини […]

Регион

Најмалку 16 повредени во железничка несреќа во Хрватска

Најмалку 16 патници се повредени во понеделник кога на меѓународниот патнички воз кој возеше на релација Сараево-Будимпешта, налета камион-мешалка. Во моментот увид на местото на несреќата вршат службени лица, а […]