Последни вести

Меѓународен фудбал

Фото: Манџукиќ „стрелаше“ за Генералите?

Хрватскиот интернационалец во редовите на Баерн Минхен погоди за водство на својот тим од 0-1 на гостувањето кај Нирнберг, а голот го прослави на мошне невообичаен начин, по неговиот начин […]

Кошарка

Новицки: Жал ми е што подолго време не можам да играм

Германската кошаркарска легенда Дирк Новицки сеуште чека на враќање во елитата на теренот, неговото колено е подобро, но сепак не сака воопшто да ризикува. Дирк Новицки, 34-годишниот играч на Далас […]

Останати спортови

Алонсо: Неможев да ги пратам Хамилтон и Фетел, третото место е исто како победа

Себастијан Фетел и Фернандо Алонсо својата битка за светски првак во Формула 1 сепак ќе мораат да ја решат во Бразил, на последната трка. Шпанецот беше задоволен по трката во […]

Останати спортови

Луис Хамилтон најбрз во Аустин, првакот ќе се одлучи на последната трка!!!

Британецот Луис Хамилстон (Мекларен) беше победник за големата награда на САД во Аустин,  а светскиот првак во Формула 1 за оваа сезона ќе биде одлучен на последната трка во Бразил […]

Меѓународен фудбал

Видео: Бразил светски првак по петти пат

Седмото светско првенство во футсал кое се одржа во Тајланд го освои репрезентацијата на Бразил која во финалето беше поуспешна од селекцијата на Шпанија со резултат 3-2. Одлучувачкиот погодок го […]

Меѓународен фудбал

Фото: Анри навиваше за „Топџиите“

Анри уште еднаш покажа и докажа дека е вистински „Топџија“, французинот го бодреше Арсенал на мечот со Тотенхем бурно прославувајќи го секој погодок на својот поранешен клуб. Арсенал го совлада […]

Меѓународен фудбал

Чаби Алонсо се враќа во Ливерпул?

Според пишувањата на англиски „Мирор“, Чаби Алонсо наскоро би можел повторно да заигра за Ливерпул. Чаби Алонсо пред две сезони во летниот преоден трансфер-период премина во тимот на Реал Мадрид […]

Меѓународен фудбал

Бендтнер би можел во Тотенхем

Според неофицијалните информации кои ги пренесуваат италијанските медиуми, се вели дека данскиот напаѓач кој е во Јувентус на позајмица од Арсенал, би можел да премине во тимот на Тотенхем. Никлас […]

Македонски фудбал

Инциденти во Тетово по мечот Шкендија-Брегалница

Еден повреден полицаец, оштетен автомобил „Голф“ и едно приведено лице е епилогот по мечот Шкендија-Брегалница кој гостите го добија со 0-3, според неофицијалните информации, можна причина за овој излив на […]

Кошарка

Македонија во група со Србија, Литванија, Црна Гора, БиХ и Летонија!!!

Македонската кошаркарска репрезентација ги доби противниците со кои ќе ги одмери силите на претстојното Европско Првенство во кошарка што ќе се одржи наредната година со почеток од 4-ти септември, а […]