Последни вести

Меѓународен фудбал

Мацари презадоволен од Пандев

Тренерот на Наполи, Валтер Мацари, уште еднаш го испофали Горан Пандев по серијата одлични настапи на подготвителните натпревари.  Пандев ја помина минатата сезона во Наполи како отстапен играч од Интер […]

Технологија

Најголемата социјална мрежа на светот, Facebook, има многу помалку корисници од фактичките бројки

Најпопуларната мрежа денес има регистрирани безмалку милијарда корисници, но всушност самите Facebook проценуваат дека скоро 10% не се вистински корисници, откако оваа недела ја завршиле внатрешната контрола, разгледувајќи го овој […]

Останати спортови

Германската репрезентативка, девојка на нео-нацист, си отиде од Олимпијадата

  Надја Дригала, германска олимписка спортистка, 1 од 8те претставнички на германската репрезентација од колективниот спорт веслање, по настапот си отиде од Лондон порано од планираното, причината за тоа е […]

Меѓународен фудбал

Мурињо: Да не беше Бекам, Лондон немаше да има Олимписки игри, а тие не го викнаа во тимот

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо, истакна дека Велика Британија не му се заблагодарила на Дејвид Бекаm за лобирањето. „Да не беше Дејвид Бекам да лобира, Лондон воопшто немаше да […]

Останати спортови

Јужнокорејската олимпијка во дисциплината мечување го одби утешниот медал

25 годишната Шин А Лам одби утешен медал кој International Fencing Federation сакаше да и го додели, велејќи дека нејзиниот медал кој го заслужила и бил одземен, поради грешка со […]

Останати спортови

Мајкл Фелпс е најтрофејниот олимпиец на сите времиња

Мајкл Фелпс е најтрофејниот олимпиец на сите времиња. Со освојувањето на златниот медал на 4 пати по 200 метри тој го сруши 48 години стариот рекорд на русинката Лариса Латјина. […]