Последни вести

Занимливости

Секс во вселената?!

Секс во вселената! Жешка фантазија или научна фантастика? Оваа дилема ја совлада познатата порно актерка Коко Браун (34), позната како “Хани Лав“. Таа ќе биде првата порно актерка која ќе […]

Македонски фудбал

Европскиот Суперкуп на арената „Филип Втори“?

Спортскиот портал “ekipa.mk” според извори од ФФМ, известува дека арената „Филип Втори“ ќе биде вклучена во изборот за домаќин на европскиот Суперкуп во 2016-та година.  Оваа вест може звучи неверојатна, […]

Занимливости

Порно глумица од партијата на Берлускони: Нема од што да се срамам

Фијорела Чекачи Рубино, кандидадот за амбасадор од партијата на Силвио Берлускони, глумела во порно филм. Рубино ја играла главната улога во филмот кој го режирал Титно Браз, познат италијански режисер […]

Кошарка

Кошаркарот на Цедевита, Томас, нокаутирал навивач

Кошаркарите на Цибона, во извонредно драматичен меч, го освоија хрватскиот Куп, откако по продолжението, со кошот на Ницевиќ во последната секунда ја совладаа Цедевита со 77:76.Но финалниот меч имал уште […]