Последни вести

Љубов и секс

Положбата во која спиете открива многу за вашата врска

  Положбата во која спиете ја открива поврзаноста меѓу партнерите како и ситуацијата на сексуалното поле. Промената на положбата може да значи и проблем во врската. Една од најчестата положба […]

Занимливости

Топ 5 најобразовани нации во светот

Иако често се гордееме со нашето образование, Македонија за жал не се наоѓа  на оваа листа која ја состави „Организацијата за економска соработка и развој“ www.oecd.org за најобразованите нации во […]

Економија

Србија продолжува со флуктуирачкиот девизен курс

Централната банка на Србија планира да ја продолжи политиката на флуктуирачки курс на динарот, бидејќи тоа е единствениот начин Србија да има пазарна економија и ефикасно да реагира на шоковите […]

Сцена

Одличниот настап на Белов и Мајсторовиќ на Макфест

Погледнете го уште еднаш видеото на Белов и Милица Мајсторовиќ од нивниот заеднички настап на Макфест. Како што пренесуваат медиумите Милица се спасила за малку од брачна понуда од Белов. […]

Љубов и секс

Упатство како да го изневерите без да ве фати

Откако вчера ви презентиравме упатство како да ја изневерите вашата девојка или сопруга без да бидете фатени, денес решивме да ви дадеме женска перспектива на истата приказна.   Односно, во […]

Економија

Внимателност на азиските берзи

На азиските берзи во вторникот се тргува внимателно, бидејќи на инвеститорите им недостасуваат насоки од Wall Street, каде берзата вчера  беше затворена поради ураганот Sandy. На Токиската берза индексот Nikkei […]

Фото

Фото: Старлетата со најголем задник објави слики од својата младост

Старлетата Коко, која се навикнавме да ја гледаме во кратка, тесна и проѕирна облека, истакнувајќи ги своите облини, објави слики од својата малдост.  Имено 33 годишната Коко објави слики на […]

Регион

Дојче Веле: Хилари доаѓа без волшебен рецепт за Балканот

Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика Кетрин Ештон и американската државна секретарка Хилари Клинтон не доаѓаат на Балканот со нов рецепт за регионот, туку на БиХ, Србија и Косово […]