Последни вести

Технологија

Оделото со кое слета на месечината Нил Армстронг

  Еве ја спецификацијата на оделото на Нил Армстронг со кое што следа на месечината. Пулс24.мк е единствениот сајт во Македонија кој ја понуди оваа информација.   Производител: ILC индустрии […]

Технологија

Pivolend – официјална Android апликација за фестивалот во соработка со CodeWell

  Pivolend – официјална Android апликација за фестивалот во соработка со CodeWell од Ivan на August 25, 2012 со 0 Коментари во Android , Android , Android Апликации , Made in Macedonia На само 4 дена пред почетокот на еден од најголемите настани […]

Кошарка

Марјан Ѓуров го засили Работнички

    Довчерашниот крилен на Фени индустри Марјан Ѓуров е најновото засилување на Работнички. Последните неколку дена тој тренираше со кошаркарите на Работнички, а по успешните преговори со управата на […]

Вести

Берлускони негира дека германско-босанската старлета затруднела од него

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони кој во септември ќе наполни 76 години, ги отфрли обвинувањата на старлетата Сабина Беган дека забременила со него. Германската старлета со босанско потекло 38-годишната Сабина […]

Автомобилизам

Mercedes-Benz CLA

  По многубројните концепти конечно Mercedes покажа официјална фотографија на новиот Mercedes-Benz CLA. Кај новиот модел може да се забележи дека  основата на каросеријата е платформата на хечбекот А-Class. Но, […]

Технологија

Пиволенд во соработка со CodeWell, ги почасти своите посетители со бесплатна Андроид апликација

Пиволенд во соработка со CodeWell, ги почасти своите посетители со бесплатна Андроид апликација.     На само 4 дена пред почетокот на еден од најголемите настани кои се одржуваат на […]

Економија

Американскиот суд ги блокираше графичките предупредувања на цигарите

Фабриките се жалеа дека таквите фотографии не се фактички информации коишто според законот се должни да ги втиснат на кутиите и преминуваат во адвокатирање на забраната за пушење. Апелациониот суд […]