Последни вести

Мода

Модерни џемпери за топла зима

Проверете што ви носи Манго за оваа зимска сезона. Ако им веруваме на Државниот хидрометеоролошки завод, првиот снег ни пристигнува наскоро.А тоа значи само едно, нема повеќе блефирање, морате да […]

Останати спортови

Вон незапирлива

Во втората трка во супервелеслалом од женската скијачка сезона славеше Американката Линдзи Вон и го забележа четвртото славење во последните пет трки. Како втора заврши Тина Мазе, а за одличен […]

Меѓународен фудбал

Челзи му нуди 17 милиони евра на Гвардиола!!!

Роман Абрамович му понуди на Пеп Гвардиола 17 милиони евра годишно доколку од следната сезона го презеде тимот на Челзи. Доколку поранешниот тренер на екипата на Барселона ја прифати понудата […]

Меѓународен фудбал

Марко Ливаја: Би сакал да останам на Сан Сиро и да го освојам Скудетото

Марко Ливаја е најдобриот стрелец на Интер во Лига Европа, а со четирите погодоци се наоѓа на четвртото место на вкупниот поредок. Пред овој 19-годишен фудбалер се Кавани со 7 […]

Занимливости

Оптички трик за мерење на стресот

Јапонскиот професор по психологија Акијоши Китаока смисли брз оптички тест за мерење на стресот според сликата на ''ротирачка змија''.Според овој тест, ''ротирачките змии'' стојат совршено мирни за мирните и опуштени […]

Занимливости

Морбидно: погледнете ги лицата на дрогата

Погледнете ги фотографиите на наркомани, зависници од кристален мет кои полицијата со години ги фотографира во текот на апсењето, а сега ги објавуваат со предупредување за погубното дејство на дрогата. Метамфетамин […]

Сцена

Цеца и Сека без шминка; која е поубава?

Познатите фолкерки се претставија во јавноста во природно издание преку социјалните мрежи…Па може да се каже дека доста беше од професионалната шминка, дојде време да ја видиме нивната природна убавина. […]

Интервјуа

Влатко Илиевски: Сакам да направам одлична забава со многу музика, гитари, песни

Во пресрет на промоцијата на својот нов албум “Нека биде по твое“ и најавата за претпразничен концерт, разговаравме со Влатко Илиевски за неговите подготовки пред овој концерт, за неговите идни […]