Последни вести

Меѓународен фудбал

Штимац оди на победа во Скопје, суди Данецот Расмусен

      Хрватската фудбалска репрезентација во четвртокот навечер го одработи последниот тренинг на арната „Фили II Македонски” каде што во петок ќе се соочи со селекцијата на Македонија во […]

Љубов и секс

Што мисли Роберт Патинсон за жените?

Најпосакуваниот и најсекси мажот на планетава (прогласен од голем број на списанија), смета дека е многу тешко да ги разберете жените. Глумецот до неодамна беше под притисок за скандалот кој го […]

Култура

Бернардо Бертолучи награден за животно дело

Бернардо Бертолучи, автор на исклучителните филмови како „Последното танго во Париз“ и „Последниот кинески цар“, е добитник на наградата за животно дело која ја доделува Европската филмска академија. Како што […]

Видео

B B King – Just a little bit of Love

Б.Б.Кинг  е  познат блуз гитарист, текстописец и  пеач. Роден е 1925 година.Се вбројува меѓу првите 100 гитаристи во светот. Секако имаше концерт и во Скопје на големо задоволство на љубителите […]

Љубов и секс

На кои делови од машкото тело жените се палат најмногу?

Секогаш постои нешто кај вас што дополнително ја возбудува вашата партнерка. Погледнете на што најмногу се “пали” женската популација. Прво нешто што секогаш ќе го забележат жените кај вас се очите. […]

Занимливости

Топ 10 најопасни градови во светот

10.Caracas, Venezuela Caracas, е град кој изобилува со злосторства и трговија на дрога.Во овој град грабежот сред бел ден претставува секојдневна појава, а полицијта има многу малку конторла врз криминалот.Ѓраѓаните […]

Вработување

Се бара Продажен аналитичар

Друштвото за телекомуникациски инженеринг, софтвер, трговија и услуги БЛИЗУ МЕДИА ЕНД БРОУДБЕНД ДООЕЛ Скопје, има потреба од 1 вработувањe за работно место Продажен аналитичар во Скопје (дирекција) со полно работно време. https://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/prodazhen-analitichar/2341