Последни вести

Економија

Протести против мерките за штедење и во Париз

Неколку илјади лица протестираа денеска во Париз против строгите мерки за штедње  во Европа. Протестот, организиран од околу 60 синдикални организации и партии, меѓу кои и комунистичкот Лев фонт (ФДГ), […]

Македонски фудбал

ФОТО: ВБА солидна против Вила! Горан Попов со маестрално деби за ВБА!!!

Нашиот фудбалски интернационалец го забележа своето деби во Премиер Лигата во дресот на тимот на ВБА, на натпреварот што неговиот тим го играше на гостински терен кај Астон Вила пришто […]

Љубов и секс

Ким на сите начини докажува на Вест дека е негова „совршена кучка“

Риалити ѕвездата Ким се обидува на сите начини да докаже на својот дечко Канјуе Вест, дека ќе биде идеална сопруга за него. Старлетата за својот партнер готви, ја спрема неговата […]

Вести

Бунтовниците убија повеќе од 17 жители на сириско село во Холмс

Најмалку 17 луѓе се убиени во неделата наутро, во „масакрот изведен од терористите“, во селото Ал-Хејдари, во близина на градот Ал-Кусаир, во провинцијата Хомс, јави државниот телевизиски канал Surya. „Вооружени […]

Македонски фудбал

ФОТО: „Чкембари“ СПРЕМНИ ЗА ГРМЕЊЕ на „Филип Втори“!!!

Голем навивачки спектакл се очекува во 19 часот на „Филип Втори Арената“, според информациите солидна бројка е стигната во Скопје од Битола, популарните „Чкембари“ навестуваат дека ќе навиваат максимално за […]

Меѓународен фудбал

Роналдо ќе продолжи во ПСЖ?

Шпанските медиуми веќе пренесуваат дека наводно се во тек преговори помеѓу Реал Мадрид и екипата на ПСЖ, според неофицијалните информации, преговорите се започнати, а медиумите во Шпанија веќе шпекулираат дека […]

Меѓународен фудбал

Русите ќе потрошат 14 млрд евра за Мундијалот, Блатер одушевен

  Рускиот минситер за спорт Виталиј Мутко најави дека неговата земја како организатор на Светското фудбалско првенство во 2018 година ќе потроши дури 14 милијарди евра, одушевувајќи го притоа претседателот […]

Вести

Шестмина загинати при пад на авион во Австрија

Шест лица загинаа, а две други се повредени денеска при уривање на мал туристички авион во австриската покраина Тирол, соопшти локалната полиција. Авионот од типот „Цесна“ летал од аеродромот во Инсбрук […]

Вработување

Препознајте:Сомнителни огласи за работа

Пулс24.мк во соработка со специјализираниот и број еден сајт за вработување во Македонија – https://vrabotuvanje.com.mk… ви пренесува интересни текстови кои можат да ви помогнат при изборот на вашето работно место, или […]

Автомобилизам

Отворен Светскиот салон за автомобили во Париз

Во Париз е отворен Светскиот салон на автомобили, кој е пропратен со протести на вработените во автомобилската индустрија поради загорзеноста на нивните работни места. Автомобилската индустрија сака да ја заборави кризата […]