Последни вести

Балкан

Филе и Аврамопулос разговараа за името и евроинтеграцијата на Македонија

Еврокомесарот за проширување Штефан Филе денеска во Атина го увери грчкиот министер за надворешни работи Димитрис Аврамопулос дека Европската комисија останува посветена на европската перспектива на Западен Балкан, Турција и […]

Филм

„Невиноста на муслиманите“ забранет во Русија

Московскиот окружен суд денеска го прогласи за екстремистички филмот „Невиноста на муслиманите“ и го забрани неговото прикажување на територијата на Русија. На овој начин е задоволено барањето на московското обвинителство […]

Избор на уредникот

Интервју: Драгана Спасовска со подршка до спонзорушите: „Само напред девојки!“

Пулс24 со ексклузивно интервју со најпознатиот македонски модел кој работи во Бугарија. Драгана Спасовска  Најпрво ќе ни кажеш како Драгана започна со моделство ?  Веќе 4 години се занимавам со оваа […]

Филм

Уште една блондинка во холивудските кругови

Оскаровката Натали Портман, заради потребите на следниот филмски проект, го смени својот изглед. Актерката која беше препознатлива по својата долга костенлива коса, реши да го смени својот имиџ и сега […]

Вработување

Најголем инвеститор во земјава за септември-жена!

После последната информација која стигана од не толку проверени колку сигурни извори.Овој месец за човек кој најмногу допринел за зголемување на странскиот капитал во земјава се прогласува жена.Нејзиното име е […]

Занимливости

Неколку мерки за претпазливост како да се заштитите од ’’експлозија ’’ на вашиот мобилен телефон.

Сигурно сте слушнале за фактот е дека мобилните телефони некогаш може да бидат причинител за електричен или струен удар, пожар или во најлош случај експлозија. Иако таквите несреќи се случуваат […]

Занимливости

Миризливи спирали против комарци – Заштита или закана?

Чадот и понекогаш убавиот мирис што овие така наречени миризливи спирали или Mosquito coil го испуштаат горејќи е всушност убиец на вашите бели дробови. Не многу луѓе знаат за тоа, […]

Филм

Хотел Трансилванија

    Добредојдовте во Хотелот Трансилванија, раскошното одмаралиште на Дракула со пет ѕвезди, место каде чудовиштата и нивните семејства можат да престојат без луѓето да им пречат. Еден викенд Дракула […]