Последни вести

Економија

ЕУ подготвена да и помогне на Шпанија да се справи со кризата

Европските власти „се подготвени да реагираат“ доколку Шпанија побара финансиска помош, изјави денеска еврокомесарот за економија и финансии Оли Рен, во време кога финансиските пазари сметаат дека е прашање на […]

Занимливости

После девет години редовно користење на кокаин неговиот нос се распадна.

После девет години редовно користење на кокаин неговиот нос се распадна. Џејмс Браун  (36) милионер од Велика Британија и зависник на кокаин , после 9 години редовно користење на кокаин […]

Вработување

Johnson Matthey вработува ПРОГРАМЕР ЗА АВТОМАТИКА

  Џонсон Мети има потреба од Програмер за автоматика (Automation Application Developer) кој ќе му се придружи на тимот за Автоматика во фабриката за автокатализатори во Скопје, Македонија. Лицето на оваа позиција […]

Вести

Денешните парламентарни избори судбоносни за Грузија

Денешните парламентарни избори во Грузија ќе ја одредат судбината на земјата и ќе покажат дали поранешната советска република ќе ги задржи тесните врски со Западот или ќе се сврти кон […]

Балкан

Филе и Аврамопулос разговараа за името и евроинтеграцијата на Македонија

Еврокомесарот за проширување Штефан Филе денеска во Атина го увери грчкиот министер за надворешни работи Димитрис Аврамопулос дека Европската комисија останува посветена на европската перспектива на Западен Балкан, Турција и […]

Филм

„Невиноста на муслиманите“ забранет во Русија

Московскиот окружен суд денеска го прогласи за екстремистички филмот „Невиноста на муслиманите“ и го забрани неговото прикажување на територијата на Русија. На овој начин е задоволено барањето на московското обвинителство […]

Избор на уредникот

Интервју: Драгана Спасовска со подршка до спонзорушите: „Само напред девојки!“

Пулс24 со ексклузивно интервју со најпознатиот македонски модел кој работи во Бугарија. Драгана Спасовска  Најпрво ќе ни кажеш како Драгана започна со моделство ?  Веќе 4 години се занимавам со оваа […]

Филм

Уште една блондинка во холивудските кругови

Оскаровката Натали Портман, заради потребите на следниот филмски проект, го смени својот изглед. Актерката која беше препознатлива по својата долга костенлива коса, реши да го смени својот имиџ и сега […]

Вработување

Најголем инвеститор во земјава за септември-жена!

После последната информација која стигана од не толку проверени колку сигурни извори.Овој месец за човек кој најмногу допринел за зголемување на странскиот капитал во земјава се прогласува жена.Нејзиното име е […]