Последни вести

Љубов и секс

7 Кратки и корисни совети за подобар секс

Еве неколку идеи како да го подобрите вашиот сексуален живот.   Светло – Искористете го светлото и направете романтична атмосфера. Затемнете го просторот, доколку тоа не е возможно изгаснете го и […]

Технологија

Паметни чорапи за следење на отчукувањата на бебешкото срце

Студентите од Универзитетот Brigham Young развиле високотехнолошки чорапи за бебиња, кои малку ќе ги смират родителите загрижени поради синдромот на изненадна смрт на новороденчето. Со помош на овие чорапи се […]

Сцена

Николина Пишек ќе стане доктор на науки

  Николина Пишек реши да се врати на постдипломските стуидии. Прекрасната хрватска водителка своевремено стдираше дизјан, а сега конечно решила да напредува повеќе во својата академска професија и затоа се […]

Црна хроника

Жена тешка 200 kg почина на аеродром во Мадагаскар

Авиокомпанијата  Lufthansa a Delta се соочува со милионска тужба поради нетраснпортирањето на 200 kg тешката Американка, која според авиопревозниците била во состојба во која никој не би можел да и излезе во пресрет […]

Меѓународен фудбал

Пешиќ нов тренер на Баерн Минхен

Трофејниот кошаркарски тренер, Светислав Пешиќ е нов тренер на минхенски Баерн. Поранешниот тренер на Црвена ѕвезда, 63-годишниот Пешиќ со екипата потпишал договор до крајот на сезоната. Од клубот официјално не […]

Меѓународен фудбал

Во Италија уапсен српски фудбалер

Италијанската полиција соопшти дека го уапсила фудбалерот Алмир Гегиќ, кој е осомничен за местење на натпревари. Гегиќ е српски државјанин, тој решил да се предаде, откако речиси една година бил […]

Меѓународен фудбал

Зошто Пеп Гуардиола ќе заврши во Манчестер Јунајтед

Доаѓањето на Пеп Гуардиола на клупата на Челзи отсекогаш било проблем. Зошто тренер кој имаше толку добар доверлив однос со Барселона би ја ризикувал својата репутација во клуб кој приредува […]

Меѓународен фудбал

КПР тргнува по Анелка и Доусон

Новиот менаџер на Квинс Парк Ренџерс, Хари Реднап ја разгледува можноста, во јануарскиот преоден рок, на позајмица да го донесе Николас Анелка од Шангај Шенхуа. Новиот менаџер на КПР, 65-годишниот […]

Сцена

Тајра Бенкс – The Catwoman

Познатата манекенка на својо Twitter профил не ја пропушти приликата да ги објави фотографиите кои ги направи за време на снимањето на азискиото списание West East, притоа позирајќи во заводлив […]

Економија

„Пера Констракшн“ ќе гради нов објект за Општина Центар

Компанијата „Пера Констракшн“ ќе го гради новиот објект во кој ќе биде сместена локалната самоуправа на Општина Центар, информираше во вторникот Министерството за транспорт и врски. Оваа компанија дала најдобра […]