Последни вести

Балкан

Реџепи:Поделбата на Косово ќе го отвори вентилот во Прешево, Македонија и Црна Гора

  Одбивањето на поголема автономија за северот на Косово или поделба на земјата, веднаш би го отворило вентилот во Прешевска долина, Македонија и Црна Гора. Ова во изјава за „Блиц“ […]

Избор на уредникот

Пронајдена првата верзија на Мона Лиза

Експертите тврдат дека десет години пред да ја наслика Мона Лиза што денес се наоѓа во Лувр, Леонардо Да Винчи ја насликал првата верзија на оваа слика.  Швајцарската фондација “Мона […]

Избор на уредникот

Принц Хари нема да ги тужи медиумите кои ги објавија голите фотографии

Принц Хари ја прекина тужбата за објавените голи фотографии, снимени во текот на забавата во Лас Вегас. Сликите се првобитно објавени на американскиот сајт „TMZ“ и штампани од британскиот таблоид […]

Останати спортови

Дејан Црничиќ го освои првото место на изборниот натпревар за репрезентација!!!

Изборниот натпревар (бергер систем) за избор на репрезентативец кој ќе не претставува на светското првенство во Париз помина, Црничиќ го освои првото место. Првите четири натпреварувачи од државното првенство се бореа меѓу […]

Ракомет

Никола Карабатиќ и уште 11 лица приведени од француската полиција

Неколку ракометари на Монпеље, меѓу кои се наоѓа и еден од најдобрите светски ракометари, Никола Карабатиќ, поради наводно местење на натпревари се приведени од страна на полицијата во Париз. Покрај […]

Македонски фудбал

Фото: Солидна бројка на „Комити“ и „Чкембари“

Вардар го доби дуелот против Пелистер со 3-1, еве кратка фото-галерија од 3 фотографии до кои дојде „Пулс24“. Погледнете ги и следните текстови… Извештај од дербито во Скопје: Проблеми на […]

Македонски фудбал

Извештај од дербито во Скопје: Проблеми на дербито во Скопје, инциденти, тепачки, судири со полицијата…

Според она што го дознава „Пулс24“ едноставно дербито поминало со големи проблеми како на трибините, така вон трибините. Инциденти го одбележаа големото дерби во Мак-фудбалот, дуелот помеѓу Скопски Вардар и […]

Македонски фудбал

Инцидент: „Чкембари“ се судрија со полицијата

Според информациите кои веќе се шират дел од навивачката група на „Чкембари“ се судриле со полицијата по нивното пристигнување во Скопје. Неофицијалните информации говорат дека неколкумина членови на оваа навивачка […]

Коментари

Убиство или лага ?! За случајот се огласи и Штефан Филе

Григорис Делавекурас портпаролот на грчкото МНР, се оградува во име на целата земја, од како што рече морбидната фантазија на некои луѓе, однесувајќи се на информациите кои беа пласирани во […]