Последни вести

Вработување

Вработуваме Готвачи

Хотел Impexel2, ги поканува сите кандидати – експерти во кулинарството, со искуство на позицијата, иновативни, креативни, амбициозни, педантни и одговорни, да аплицираат на следниот оглас:  https://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/pomoshnik-gotvach/2216  

Вести

Владата на Турција доби мандат за воени операции во Сирија

Турскиот парламент во четвртокот на затворена седница и’ дозволи на владата на премиерот Реџеп Таип Ердоган едногодишен мандат за прекугранични воени операции, вклучувајќи и во однос на Сирија, јавуваат локалните […]

Вработување

Qatar Airways вработува!

  Шанса да работиш во Авио-компанија? Да бидеш стјуард, стјуардеса или пак да бидеш поддшка од земја? Qatar Airways ти нудат можност да аплицираш.Провери.   https://vrabotuvanje.com/job-advert/cabin-crew/2220  

Мода

Хит лакови за оваа есен

Три нијанси на лакови ќе ја одбележат оваа есен и сите три ни пристигнуваат од кој друг ако не од Шанел!   Со лаковите се добива седафкаст ефект и силен […]

Меѓународен фудбал

Седуммина македонски интернационалци ќе настапат во Лига Европа

  Денес ќе се одиграат натпреварите од второто коло во Лига Европа, натпреварување во кое настапуваат седуммина македонски фудбалери. Најтешка задача ќе имаат Горан Пандев, Агим Ибраими и Игор Митрески, […]

Ракомет

Червар: Победата над Шамбери ќе вреди само доколку се победи Горење

  Ракометниот шампион на Македонија, Металург, во сабота ќе го одигра натпреварот од второто коло во Лигата на шампиони. Противник на избраниците на тренерот Лино Червар ќе биде првакот на […]

Мода

Нова колекција на Adidas Originals

Adidas Originals ви ја претставува новата колекција есен/зима 2012, која изобилува со возбудлива и иновативна колекција на streetwear гардероба и патики. Еклектичниот Originals стил, ги спојува спортската облека и модерната […]