Последни вести

Балкан

Повеќе од стотина уапсени во безредијата во Атина

  Повеќе од стотина лица се уапсени во средата во безредијата во грчката престолнина Атина, соопштија претставници на атинската полиција. „Сé уште сме во процес на собирање на сите податоци. […]

Вработување

Дрско:Македонец наполнил цел резервоар со гориво

На една од бензинските станици во Скопје чиј идентитет не се открива, забележан е просечен граѓанин на Македонија (без часовник на рака, без златен ѓердан, без најнов модел на мобилен […]

Вработување

Се бара Авто – механичар

За сите кандидати кои имаат завршено минимум средно образование, преходно работно искуство со моторни возила од групацијата VW, како и работно искуство со тестер за дијагностика, Испратете ги Вашите професионални […]

Вработување

Се бара E-Commerce Project Manager

Компанија, специјализирана за продажба по пат на интернет, го огласува слободното работно место: E-Commerce Project Manager. Барани квалификации за наведената работна позиција се: https://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/e-commerce-project-manager/2009

Избор на уредникот

Одбројувањето започна:Баумгартнер ќе скока од работ на вселената на 8 октомври

  Конечното одбројување за историскиот скок на Феликс Баумгартнер од работ на вселената започна во понеделник, кога техничкиот проект директор на Ред Бул Стратос Арт Томсон соопшти дека сите системи […]

Меѓународен фудбал

Ешли Кол ја одбил понудата на Челзи

  Англискиот репрезентативец Ешли Кол ја одбил понудата на Челзи за потпишување на нов едногодишен договор, пренесува ESPN. Истиот извор наведува дека желба на искусниот фудбалер е да потпише долгорочен […]

Кошарка

Лукоил на Докузовски загуби од Канту

  Поранешниот селектор на македонската кошаркарска репрезентација, Марин Докузовски со бугарскиот шампион Лукоил Академик, загуби на квалификацискиот турнир за пласман во Евролигата. Во италијанскиот град Деси каде се игра турнирот, […]

Ракомет

Француски репрезентативци инволвирани во местење натпревар

  Ракометари на шампионот на Франција, Монпеље, се под истрага на Регионалната служба на правосудната полицијата во овој град, под сомнение дека минатата сезона наместиле натпревар во домашното првенство, пишува […]

Останати спортови

Спиров четврти во конечниот пласман во Источно-европскиот шампионат

  Претставникот на Мотоциклистичката федерација на Македонија (МФ) и МК Гого, Игор Спиров го постигна досега најголемиот успех на македонски натпреварувач во рамките на отворениот Источно-европски шампионат во мотоциклизам на […]

Кошарка

Кошаркарската репрезентација меѓу носителите на жрепката за Евробаскетот

  Кошаркарската репрезентација на Македонија, ќе биде носител на една од групите на Европското првенство, чиј домаќин следната година ќе биде Словенија. Македонија, заедно со репрезентациите на Шпанија, Франција и […]

Љубов и секс

Наташа Беквалац и манекенот Владимир Вуксановиќ планираат свадба?

  Наташа Беквалац и манекенот Владимир Вуксановиќ се распрашувале за детали за романтична венчавка во Верона. По желбата на Владо, овој заљубен пар се упати кон Италија. Тие се многу […]