Подгответе вкусни пилешки прсти

Просто  неодоливи Состојки:
½ килограм пилешки гради исечкани на долгнавести парчињa
3 големи лажици сенф
3 големи лажици мед
60 грама солени грицки
сол и бибер
мало лажиче лук во прав
Подготовка:
Во помал сад измешајте ги сенфот и медот.
Солените грицки истолчете ги и измешајте ги со останатите зачини.
Парчињата пилешки гради ставете ги прво во смесата од сенф и мед и подоцна во миксот од грицки и зачини.
Вака подготвените пилешки прсти наредете ги во тава за печење обложена со хартија и печете 20 минути на 22о степени Целзиусови во претходно загреана рерна.
Уживајте во крцкавиот вкус!!!Состојки:
½ килограм пилешки гради исечкани на долгнавести парчињa
3 големи лажици сенф
3 големи ла

Пронајдете не на следниве мрежи: