Последни вести

Македонски фудбал

Јаневски: Јас сум првиот што ќе го заштити Богатинов!!!

Чеде Јаневски застана зад Мартин Богатинов, напоменувајќи дека вакви грешки правеле и поголеми голмани од него. „На сите тешко ни падна поразот од Хрватска. Не е тајна дека Богатинов на […]

Македонски фудбал

Михајловиќ: Македонија е опасна, ќе биде тешко во Скопје

  Фудбалските репрезентации на Македонија и Србија, во вторник во 20:30 часот во арената „Филип Втори” ќе ги одмерат силите во рамки на квалификациите за Светското првенство во 2014 година. […]

Македонски фудбал

Посебни безбедносни мерки пред натпреварот Македонија – Србија

  Министерството за внатрешни работи информира дека во вторник ќе бидат превземени посебни безбедносни мерки околу Националната Арена „Филип Втори Македонски” поради одигрувањето на фудбалскиот натпревар меѓу репрезентациите на Македонија […]

Македонски фудбал

Јаневски со неколку нови имиња ќе ја напаѓа Србија

  Без суспендираниот Пандев и повредениот Шиков, македонската фудбалска репрезентација, во вторник, на „Филип Втори“ ќе и се спротистави на Србија во натпреварот од четвртото квалификациско коло за пласман на […]

Ракомет

Адвокатите на Бојиновиќ ќе ги спасат браќата Карабатиќ?

  Адвокатите на српскиот ракометар Младен Бојиновиќ, откриле низа процедурални пропусти, поради кои, најверојатно ќе биде прекинат судскиот процес поврзан со ракометниот скандал. Бојиновиќ е еден од обвинетите ракометари, меѓу […]

Меѓународен фудбал

Холандија се пласира на ЕП за фудбалери до 21 г.

  Младата фудбалска репрезентација на Холандија, избори пласман на Европското првенство за играчи до 21 година. Холандија во бараж двомечот ја елиминира Словачка. Младите холанѓани, кои на првиот меч победија […]

Меѓународен фудбал

Иниеста опиша како би изгледал идеалниот фудбалер

  Андрес Иниеста, кој минатиот месец од УЕФА ја доби наградата за играч на годината, за „Marca“ опиша кои вештини треба да поседува идеален фудбалер. Тој наведе неколку фудбалери, но […]