Последни вести

Останати спортови

Почина пингпонгарот Александар Атанасовски – Мац

  Почина ненадејно пингпонгарот Александар Атанасовски – Мац во својата 63-та година, соопштуваат од Македонскиот олимписки комитет. Атанасовски целиот свој живот го посвети на развојот на спортот во Македонија, и […]

Вработување

Ван Хоол со отворени 500 работни места

Ван Хоол е една од најголемите белгиски компании. Основана е 1947 и името е всушност презиме од основачите семејството Ван Хоол. Со преку 4000 вработени, Ван Хоол претставува главен производител […]

Меѓународен фудбал

Кристиано Роналдо, првиот спортист со над 50 мил. Фанови на „Facebook“

Португалецот кој настапува во редовите на екипата на Реал Мадрид на својот официјален „Facebook“ профил забележа рекордна бројка од над 50 милиони фанови. Кристиано Роналдо, првиот спортист што забележа над […]

Занимливости

Во фотографија на Меси криел марихуана

Љубовта кон фудбалот не му донесе среќа на триесетгодишен Колумбиец кој се обидел во портретот на аргентинска ѕвезда Лионел Меси да прокриумчари поголемо количество марихуана. Колумбиецот патувал со автобус и […]

Економија

Пад на инфлацијата во Кина

Инфлацијата во Кина во септември бележи намалување, што и остава простор на владата да преземе мерки за стимулирање на домашната економија, чиј раст забавува, покажуваат официјалните податоци објавени во понеделникот. […]