Последни вести

Меѓународен фудбал

Рита Переира е причината за лошата форма на Роналдо?

Португалските медиуми го „уловија“ Кристиано Роналдо во клубот Seven во Алгарве со прекрасната Рита Периера.Познатата португалска ТВ водителка и актерка Рита наводно го воодушеви Кристиано со која фудбалерот го поврзуваат […]

Меѓународен фудбал

Мамиќ ги „трие“ рацете, го има можеби најталентираниот фудбалер на Балканот, МАКЕДОНЕЦ!!!

Мумин Нуриши, Тетовчанецот во екипата на Динамо од Загреб, во категоријата на играчи за под 17 годишна возраст, еден од најталентираните фудбалери на Балканот за кој своевремено интерес пријавија големи […]

Меѓународен фудбал

Едисон Кавани во Челзи по желба на Абрамович ?!

На островото веќе на големо почна да се зборува за понудата која веќе раководството на европскиот шампион ја подготвува за Кавани и тоа под директна маневра на Роман Абрамовиќ.  Осамениот […]

Вести

Сириските бунтовници се снабдуваат со оружје од Западот

Заменикот на шефот на руската дипломатија, Генадиј Гатилов во понеделникот на својот профил на Твитер напиша дека постојат сé повеќе докази дека сириските бунтовници набавуваат големи количества оружје произведено на Запад. […]

Меѓународен фудбал

Пепе заврши на интезивна нега

За време на синоќешниот натпревар на Реалп ротив Валенсија, португалскиот дефанзивец, се судри со својот соиграч, голманот Икер Касиљас.Пепе иако успеа да го доигра првото полувреме, на второто остана во […]