Последни вести

Вработување

Се бараат работници на каса за Хипермаркет Carrefour лоциран во Skopje City Mall

ХИПЕРМАРКЕТ CARREFOUR – СКОПЈЕ, ве информира за исклучителна можност за отворен оглас за ангажирање на работници на определено време, за следната позиција: Работници на каса. https://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/rabotnici-na-kasa/2433    

Вработување

Securicom вработува Хигиеничар во мобилна екипа

SECURICOM – Компанија со основна дејност давање услуги од областа на професионалното чистење, обезбедување, тековно одржување и давање на дактилографски услуги на целата територија на Македонија, објавува ОГЛАС за ангажирање на ХИГИЕНИЧАР ВО МОБИЛНА […]

Занимливости

Праисториски луѓе јаделе панди?

Националниот симбол на Кина, пандата, во праисториско време на луѓето им служела како храна, тврдат научници. Веј Куангпајо, вели дека праисториските луѓе јаделе панди на подрачјето на денешниот град Чунгчинг, […]

Избор на уредникот

Откриена е тајната за совршената фигура на поп дивата: Џенифер Лопез носи корсет

На совршената фигура на Џенифер Лопез, сепак, и е потребна мала подршка. На фотографиите кои се појавија по настапот на нејзиниот последен концерт, може да се забележи дека пејачката носи […]