Последни вести

Балкан

Турските власти дозволија лет на авион од Ерменија за Сирија по инспекција

  Ерменски авион добил дозвола за полетување над територијата на Турција откако бил подложен на проверка на аеродромот во Ерзурум во источниот дел од земјата, јави турскиот телевизиски канал NTV. […]

Балкан

Тројката сака да и даде на Грција уште две години за реформите

Експертите ангажирани од најголемите странски доверители на Грција по анализата на нејзините сметки заклучиле дека на земјата ќе и’ бидат потребни уште две годни за успешно спроведување на тешките структурни […]

Занимливости

Не пропуштајте следете го во живо скокот од вселената

Феликс Баумгартнер ќе изведе скок од работ на вселената.Целиот свет е во искчеување на големиот подвиг на Феликс.  Австриецот ќе биде сместен во капсула специјално конструирана за овој скок.  Тој […]

Видео

Видео/Фото: Сексапилната Аргентиската водителка Викторија Саравиа

Саравиа ја води емисијата на Фокс спорт, насловена како „Фудбал за сите“. „Фудбалерите се моите најдобри пријатели, страшно се згодни“ вели Викторија. Таа е поранешна девојка на Диего Форлан, моментално […]

Меѓународен фудбал

Чави: Меси е најдобриот фудбалер во фудбалската историја

Фудбалерот на Барселона, Чави, со големи пофалби за својот колега од тимот, фудбалскиот мајстор Лионел Меси, за кого вели дека е најдобриот фудбалер на сите времиња во фудбалската историја. „Според […]

Видео

Видео: Лудило во Сенегал!!! Дрогба даваше голови, домаќините го палеа стадионот

  Напаѓачот на репрезентацијата на Брегот на Слоновата Коска постигна два гола против Сенегал, домашните навивачи го запалија стадионот. Десетина лица се повредени на овие инциденти, меѓу нив и министерот […]