Печиво со вишни и пудинг од ванила!

Пудинг од ванила и вишни- совршена комбинација.Состојки:
1 лиост лиснато тесто
400мл млеко
1 пудинг од ванила
3 лаж шеќер
вишни или боровници по вкус
малку шеќер во прав за декорација
На набрашнета подлога развијте кора од лиснатото тесто. Сварете го пудингот, изладете, па премачкајте го тестото. Во два реда врз пудингот ставете ги вишните. Замотајте ја кората и ставете ја во тавче или калап. Печете на 180 степени, додека на порумани. Оставете ја питата да се олади, па исечете на парчиња и посипете со шеќер во прав. Добар апетит.Состојки:
1 лиост лиснато тесто
400мл млеко
1 пудинг од ванила
3 лаж шеќер
вишни или боровници по вкус

Пронајдете не на следниве мрежи: