Пешак прегазен во Струмица

Loading...

Вчеравечер во 23.30 часот на магистралниот пат Струмица-Ново Село, во с.Дабиле, се случила сообраќајна незгода во која возило „фиат пунто“ со швајцарски национални ознаки,  управувано од Н.З. (56) од Струмица, удрило во пешакот А.М. (72) од Струмица.Од незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, кој бил пренесен и задржан на лекаување во Медицинскиот центар во  Струмица.
Увид извршила екипа од СВР Струмица.
Кај возачот било констатирано присуство на алкохол во крвта од 1,47 промили.Од незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, кој бил пренесен и задржан на лекаување во Медицинскиот центар во  Струмица.

loading...
Loading...