Пица без тесто? О, да!

Ви доаѓаат пријатели на гости, а не знаете што да им послужите? Расположени сте за пица, а сигурни сте дека и тие би уживале во овие вкусови, но немате време да месите тесто… Не грижете се, имаме совршен предлог за вас- направете пица сос за само 15 минути и воодушевете ги гостите.Послужете го топол додека кашкавалот се уште се растега, а вкусовите се вклопуваат во совршена хармонија на италијанската кујна. Како прилог предложуваме крекери или двопек и добар филм!
Потребни ви се наједноставни состојки и микробранова печка или рерна. Кога кашкавалот ќе се стопи и почнат да се создаваат меурчиња, а на работ да се формира златна коричка, сосот е подготвен!
Погледете го видеото со постапката и уживајте во овој вкусен, а едноставен специјалитет уште денес!

 
Послужете го топол додека кашкавалот се уште се растега, а вкусовите се вклопуваат во совршена хармонија на италијанската кујна. Како прилог предло

Пронајдете не на следниве мрежи: