Пица од микробранова: Направете прекрасно јадење за помалку од пет минути!

Идеално за љубителите на пица, а за оние кои сакаат да заштедат на време.Состојки:
4 лажици брашно,
1/8 лажици прашок за пециво,
1/8 лажици сол,
многу малку сода бикарбона,
3 лажици млеко
1 лажица маслиново масло,
1 лажица рендан пармезам,
1 лажица сос од домати,
5 парчиња кулен, или нешто по ваш избор,
малку оригано.
Подготовка:
Измешајте ги во шолја брашното, прашокот за пециво, сода бикарботната и солта. Додадете млеко у масло и добро измешајте за да не се појават грутки. На површината на тестото нанесете една лажица сос од домати. Наросете пармезам, ставете неколку парчиња кулен (или нешто друго по свој избор) и оригано.
Ставете во микробранова печка на 1 минута и 20 секунди додека не се подигне тестото. Внимавајте за време на печењето да не ви истече тестото од шолјата.Состојки:
4 лажици брашно,
1/8 лажици прашок за пециво,
1/8 лажици сол,
многу малку сода бикарбона

Пронајдете не на следниве мрежи: