Пица палачинки!

Малку поинаква пица која сигурно ќе ви се допаднеСостојки:
200гр брашно
1 лажичка сол
100мл млеко
100мл минерална вода
 Прашок за пециво
1 лажичка оригано
200гр шампињони
150гр шунка
200гр кашкавал
Кечап
Подготовка:
Изматете ги  јајцата, додадете го млекото, минералната вода, солта и ориганото. Во брашното измешајте го  прашокот за пециво и полека додавајте го во смесата  со  непрекинато матење  со миксер. Шунката изрендајте ја а шампињоните и половината од потребниот кашкавал ситно исецкајте ги и соединете  со  изматената смеса. Печете во загреано тавче, како палачинка, од двете страни. Сервирајте ги во чинија, посипете со останатиот кашкавал, кечап и декорирајте со оригано.
Сервирајте ги  топлиСостојки:
200гр брашно
1 лажичка сол
100мл млеко
100мл минерална вода
 Прашок за пеци

Пронајдете не на следниве мрежи: