Пица во шолја готова за 2 минути

Потребни состојки:

4 лажички брашно
1/4 лажичка прашок за печиво
прстофат сода бикарбона
1/4 лажичка сол
3 лажички млеко
1 лажичка маслиново масло
1 лажичка сос од домати
1 преполна лажичка рендан кашкавал
5 парчиња мини колбаси
1/2 лажичка мешавина од зачини (оригано, босилек, бибер или зачини по желба)

Начин на подготовка:
Прво помешајте го брашното, прашокот за печиво, содата и солта, па додајте ги млекото и маслото. Потоа со виљушка убаво измешајте ги состојките за да добиете тесто. Врз тестото ставете сос од домати, кашкавал, колбаси (или кој било друг сувомеснат производ) и сипете ги сите зачини. Ставете го тоа во микробранова и оставете го да се пече минута и 10-20 секунди, или додека не забележите дека на површината се јавуваат оние прекрасни меурчиња.

читајте пулс24

Начин на подготовка:
Прво помешајте го брашното, прашокот за печиво, содата и солта, па додајте ги млекото и маслото. Потоа со виљушка убаво измешајте ги состојките за да добиете тесто. Врз тестото ставете сос од домати, кашкавал, колбаси (или кој било друг сувомеснат производ) и сипете ги сите зачини. Ставете го тоа во микробранова и оставете го да се пече минута и 10-20 секунди, или додека не забележите дека на површината се јавуваат оние прекрасни меурчиња.Потребни состојки:

4 лажички брашно
1/4 лажичка прашок за печиво
прстофат сода бикарбона
1/4 лажичка с

Пронајдете не на следниве мрежи: