Пилешки ролни

Вкусни пилешки ролниСостојки:
Едно парче пилешко месо
200 гр шунка
200 гр кашкавал
За бешамел:
4 лажици масло
4 лажици брашно
500 мл млеко
Зачини
2 големи лажици кисела павлака
Подготовка:
Месото исечете го на тенки ленти. Ставете парче кашкавал, врз него шунка и на крај парче месо, и така свиткаје ролни. Ролните ставете ги во огноотпорен сад.
Бешамел:
На масло пропржете го брашното. Со додавање млеко направете густ сос. Додадете ги зачините и на крај киселата павлака и добро измешајте. Прелијте ги ролните  и печете на 200 степени  околу 30 минути.
Готовите ролнички оладете ги малку и потоа послужете. Наздравје.Состојки:
Едно парче пилешко месо
200 гр шунка
200 гр кашкавал
За бешамел:
4 лажици масло

Пронајдете не на следниве мрежи: