Пипан бесен: „Дури сега ќе видат со кого си имаат работа“

Македонскиот селектор Алеш Пипан на пресот по мечот имаше слично размислување како капитенот Перо Антиќ и околу начинот на кој играше нашата селекција. Но беше многу поостар од капитенот.Македонскиот селектор Алеш Пипан на пресот по мечот имаше слично размислување како капитенот Перо Антиќ и околу начинот на кој играше нашата селекција. Но беше многу поостар од капитенот.
„Честитки за Литванија и за нивната победа. Не сум задоволен од нашата игра, имавме многу варијации. Но не се предававме до крај. И кога бевме во негатива од 12 поени, почнавме да играме подобро, особено во одбраната. Шпанскиот судија реши многу работи, особено со прекршокот на крајот по дури пет секунди задоцнување. Но тоа не ја намалува победата на противникот. Сепак, ќе им порачам нешто: Дури сега нѐ налутивте, дури сега ќе видите со кого си имате работа“, бесно изјави Пипан.Македонскиот селектор Алеш Пипан на пресот по мечот имаше слично размислување како капитенот Перо Антиќ и околу начино

Пронајдете не на следниве мрежи: