Пипан: Мечот со Литванија ќе го искористиме да испробаме неколку варијанти

Селекторот на Македонската кошаркарска репрезентација, Алеш Пипан, во интервју за „НоваМакедонија“ вели дека тест-мечот со Литванија ќе биде шанса да се испробат неколку варијанти.Утре, со почеток од 20,00 часот, во СРЦ „Борис Трајковски“ се игра пријателскиот меч меѓу селекциите на Македонија и Литванија, тест-меч кој треба да биде некоја увертира за претстојното Европско Првенство во Словенија.
„Се подготвуваме за натпреварот со Литванија, кој ќе го искористиме да испробаме неколку варијанти, а шанса ќе добијат сите кошаркари. Резултатот не ни е приоритет“ изјави селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Алеш Пипан, во интервју за „НоваМакедонија“.
Инаку, селекцијата на Литванија е во иста група на Европското Првенство кое се игра во Словенија.Утре, со почеток од 20,00 часот, во СРЦ „Борис Трајковски“ се игра пријателскиот меч меѓу селекциите на Ма

Пронајдете не на следниве мрежи: