Плазма нутела торта без печење

Вкусна и многу едноставна тортаКора:
200гр мелена плазма
125гр путер
2 лажици мед
3 лажици нутела
Фил:
500мл слатка павлака
200гр млечна чоколада
200гр бела чоколада
2 шлаг креми од ванила
150-200мл млеко за шлаг кремот
Подготовка:
Мелената плазма, путерот и медот стваете ги во сад и изматете ги. Смесата ставете ја на дното од калапот и рамномерно распоредете ja.
Кората премачкајте ја со нутела и калапот ставете го во ладилник додека ги подготвувате филовите.
Во 250 мл изматена павлака ставете растопена млечна чоколада, а во преостанатите 250мл ставете ја белата чоколада.
Потоа премачкајте ја со белиот фил а потоа со црниот и на крај премачкајте со шлаг крем. Тортата оставете ја во калапот да одстои преку ноќ. По желба можете да доадете и јаткасто овошје во тортата.Кора:
200гр мелена плазма
125гр путер
2 лажици мед
3 лажици нутела
Фил:

Пронајдете не на следниве мрежи: