По рецептот на Гордана: Соленки со сусам и афион

Loading...

Еве нешто и од нашата читателка Гордана. Кој сака да направи…Потребни состојки: 
100 мл. млеко
1 јајце
250 гр. свинска маст
20 гр. квасец
брашно по потреба 
малку сол
За премачкување
1 жолтка
Се наросува сусам и афион и се пече на  180 степени 10 минути.
Печени се наросуваат со сол.

Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Потребни состојки: 
100 мл. млеко
1 јајце
250 гр. свинска маст
20 гр. квасец
брашно п

loading...