Подгответе едноставна, посна кекс торта

Едноставна, посна, но и вкусна… оревите го прават своето.Состојки:
600 мл вода
2 пугинга од ванила
6 лажици шеќер
50гр маргарин за готвење
100гр мелени ореви
20 парчиња бисквити
Подготовка:
Поделете ги бисквитите на три дела. Помешајте го пудингот и шеќерот со малку вода, од оние 600мл, а остатокот  ставете го да проврие. Сварете го пудингот и кога ќе згусне  додадете го маргаринот  и мешајте додека не се растопи. Ставете го првиот ред бисквити, па третина од филот, па потоа посипете од оревите. Истата постапка повторете ја и со останатите два реда, па ставете ја тортата во фрижидер добро да се излади. Наздравје.Состојки:
600 мл вода
2 пугинга од ванила
6 лажици шеќер
50гр маргарин за готвење
100гр ме

Пронајдете не на следниве мрежи: