Подгответе го најбрзиот чоко-кекс!

Подгответе брз десерт!Потребно е:
3 пудинга од чоколадо
100 гр чоколадо
8 лажички шеќер
1 ванилин шеќер
1 л млеко
1 маргарин
Останато:
1 слатка павлака
Бисквити
Подготовка:
Одвојте малку млеко и на тоа млеко ставете го пудинфот и добро изматете со миксер, остатокот млеко ставете го да се вари, потоа додадете го пудингот и шеќер и гответе додека не се згусне. Кога ќе се згусне тргнете од оган и додадете чоколада па мешајте додека не се растопи. Оставете смесата да се олади и на ладната смеса додадете го убаво измешаниот маргарин. Потоа направете го шлагот па направете еден ред бисквити, смеса па шлаг и повторно бисквити смсата со пудинг и шлаг. Потребно е:
3 пудинга од чоколадо
100 гр чоколадо
8 лажички шеќер
1 ванилин шеќер
1 л млеко
1 марга

Пронајдете не на следниве мрежи: