Подгответе се за еден “Sex on the beach”

Ова е еден од најпознатите коктели и ќе го најдете во било кој бар, но сега можете да си го подготвите и сами. Се што ви е потребно е:
60 мл. сок од портокал
15 мл. шнапс од праска
60 мл. сок од брусница
45 мл. Водка
мраз
Начин на приготвување:
Ставете ги сите состојки во шејкер со неколку коцки мраз и убави помешајте ја смесата. Украсете со парче портокал.
Прочитајте повеќе: Коктел “Havana”Ова е еден од најпознатите коктели и ќе го најдете во било кој бар, но сега можете да си го подготвите и сами.

Пронајдете не на следниве мрежи: