Подгответе си освежителен КОКТЕЛ ОД СЛАДОЛЕД

Едоставен, брз и лесен. Коктел од сладолед кој ќе ве освежи и ќе направи да се чувствувате одлично!СОСТОЈКИ:
– 3 топки сладолед од чоколадо- 90мл. шампанско- 60мл. газирана вода- 6 коцки мраз
ПОДГОТОВКА:
Во блендер додајте ги наведените состоји и убаво измешајте. Декорирајте со овошје по желба.Освежително коктелче за топлите денови.
Нека ви е наздравје!СОСТОЈКИ:
– 3 топки сладолед од чоколадо- 90мл. шампанско- 60мл. газирана вода- 6 коцки мраз

Пронајдете не на следниве мрежи: