Подгответе вкусна пролетна салата со јајца и авокадо

Одличен избор за пролетните деновиСостојки:
300 г свеж спанаќ3 варени јајца1 авокадо1 грст ореви2 лажици маслиново масло1 лажица балсамикосолцрн пипер
Подготовка:
Исечете ги јајцата на четвртинки. Исечете  го спанаќот. Исечете го авокадото на коцки. Измешајте ги сите производи заедно со големи мелени ореви во сад за салата. Зачинете, промешајте и сервирајте.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Состојки:
300 г свеж спанаќ3 варени јајца1 авокадо1 грст ореви2 лажици маслиново масло1 лажи

Пронајдете не на следниве мрежи: