ПОДОБАР И ОД НУТЕЛА: Направете си самите домашен еурокрем!

Еве што ви е потребно
300 гр шеќер
2 ќесички ванилин шеќер
200 гр путер
200 гр млеко во прав
100 гр чоколадо
100 гр бело чоколадо
Подготовка
Во сад ставете вода, шеќер и ванилин шеќер. Сето тоа заедно загрејте го додека шеќерот не се стопи.
Додајте бело чоколадо и мешајте се додека не се стопи. Штом почне да врие тргнете го од шпоретот и оставете го да се излади. Во сето тоа помешајте и путер и мелко во прав. Добро измешајте па поделете на два дела.
Стопете го црното чоколадо.Во теглата со лажичка додавајте ја темната па белата смеса или во исто време ставете ги двете смеси па поклопете ја теглата.Еве што ви е потребно
300 гр шеќер
2 ќесички ванилин шеќер
200 гр путер
200 гр млеко во прав
Направете си самите домашен еурокрем!

Пронајдете не на следниве мрежи: