Погледнете какво време не очекува до крајот на неделата

Loading...

Денеска времето ќе биде сончево со појава на локална облачност и со максимални температури од -3 до 9 Целзиусови степени. Ќе дува доумерен слаб северозападен и североисточен ветер. Во Скопје во претпладневните часови ќе имаме умерено облачно време, попладне намалување на облачноста и ќе преовладува претежно сончево време со појава на локална облачност и свежо време. Максималната дневна температура ќе достигне до 4 степени.
И утре и задутре ќе имаме студени утра со утрински температури кои што ќе се движат во интервал од -12 до -3 степени, а во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло време со благ пораст на дневните температури кои што ќе достигнат од -1 до 12 степени.
За време на викеднот ќе имаме зголемување на облачноста која што ќе услови пораст на утринските температури – 8 до 0 степени, во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и топло време за овој период од годината со дневни температури кои што ќе достигнат од 0 до 12 степени.  Во Скопје во претпладневните часови ќе имаме умерено облачно време, попладне намалување на облачноста и ќе преовладува претежно сончево време со по

loading...
Loading...