ПОИНАКВИ ПОЛНЕТИ ТИКВИЧКИ: Откако ќе ги пробате секој пат ќе ги приготвувате на ОВОЈ начин

Тиквички, јајце и сирење е се што ви е потребно за одличен оброк.1. Загрејте ја рерната на 180 степени.
2. Во поголемо тенџере загрејте ја водата до вриење.
3. Тиквичките преполовете ги по должина и варете ги во водата 15-тина минути додека не омекнат. Потоа извадете ги, исцедете ги и издлабете го месото од средината.
4. Во друг сад помешајте го изваденото месо од тиквичката со лебни трошки, сирење, ситно исечкан кромид, ситно исечкан свеж магдонос, сол, пармезан и разматено јајце.
5. Тиквичките наполнете ги со добиената смеса. На површината ставете парчиња путер и посипете со преостанатиот пармезан.
6. Печете околу 30 минути во загреана рерна.1. Загрејте ја рерната на 180 степени.
2. Во поголемо тенџере загрејте ја водата до вриење.
3. Тиквичките преполовете ги по должина

Пронајдете не на следниве мрежи: