Појадок за слабеење, не може да биде подобро!

Loading...

А покрај тоа е и превкусен! Дали веќе огладневте?Појадокоте најважен оброк во текот на денот, а многубројни истражувања покажале дека јајцата се идеална намирница за појадок, особено ако сакате да ослабнете. Тие не се многу калорични и ве држат сити подолго време.
Затоа ви го претставуваме овој рецепт:
Потребно е:
1 јајце
1 ½ лажица млеко
Сол
Бибер
¼ интегрално пециво
2 лажици кисело млеко
Парче шунка или пршута, исецкано
Сецкан млад кромид
Сенф
Подготовка:
Интегралното пециво исцепкајте го на мали парчиња, па помешајте го со киселото млеко. Заматете го јајцето со млекото, и додадете сол и бибер. Додадете сенф доколку сакате. Во шолјата ставете тесто, преку тоа, прелијте јајца и преку се ставете исецкана шунка и млад кромид, печете 70 секунди во микробранова печка.
Добар апетит!Појадокоте најважен оброк во текот на денот, а многубројни истражувања покажале дека јајцата се идеална намирница за појадок, особено ако сакате да

loading...
Loading...