Полнети пецива со шунка и кашкавал

Овој специјалитет можете да го направите од обични округли пецива, поголеми или помали по свој избор.Состојки:
Помали пецива според бројот на лица
Шунка или сувомеснато по избор
Кашкавал
Јајца според бројот на пецива
Кисела павлака
Вегета
Масло
Подготовка
Најпрвин извадете ја средината на пецивото, а потоа наполнете ја вдлабнатината со шунка. Потоа со кашкавал и наредете ги во претходно намрснето тавче за печење.

Врз кашкавалот ставете цело јајце, а потоа работ исполнете го со кисела павлака. Вака подготвени печивата печете ги на 200 степени додека не поруменат. Послужете ги топли, а како додаток можете да послужите салата. Пријатно.
Состојки:
Помали пецива според бројот на лица
Шунка или сувомеснато по избор
Кашкавал
Јајца според

Пронајдете не на следниве мрежи: