Полнети рибни ќофтиња – „Прсти да изедете“

Прсти да изедете…Состојки: 
500 гр рибино месо
1 кромид
Малку црн леб
2 јајца
Сол, масло
Подготовка:
Рибиното месо и кромидот сомелете го,  додадете малку леб натопен во вода, посолете, потоа додадете јајце и добро измешајте.
Меленото месо обликувајте го во сплеснати мали лепињи. Во сад ставете масло и подгрејте го кромидот, а потоа помршајте го со исецкано тврдо варено јајце. Тој фил ставете го во средина на секоја месна лепиња па преклопете ја и со прстите притиснете да се залепи.
Сварете ги ќофтињата на пареа или испечете ги во рерна. 
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Состојки: 
500 гр рибино месо
1 кромид
Малку црн леб
2 јајца
Сол, масло

Пронајдете не на следниве мрежи: