Полнети шампињони! Се подготвуваат како од шега!

Лесен, а вкусен ручек за денес…Состојки:
400 г шампињони
Праз
100 г моцарела
100 г сланина
Сирење за топење
Магдонос
Сол, бибер
Подготовка:
Исчистете ги шампињоните и извадете ги дршките. Моцарелата изрендајте ја,  ситн исецкајте ги празот и сланината. Додадете сецкан магдонос, сол, бибер и добро измешајте. За друг вид на полнење, само исецкајте малку сланина на тенки шницли и подгответе сирење за топење. Полнете ја со смесата секоја капичка од шампињонот. Печете вор ерна загреана на 200 степени, 15-20 минути.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Состојки:
400 г шампињони
Праз
100 г моцарела
100 г сланина
Сирење за топење
Магдо

Пронајдете не на следниве мрежи: