Помфрит со нутела е новиот хит!

Сиднејскиот ресторан „Батлер“ на своите гости почна да им нуди нов деликатес, кој за кусо време стана вистинска сензација.Станува збор за обични пржени компири, односно помфрит, прелиени со нутела крем, мелени ореви и други јаткасти плодови. Претставници на ресторанот изјавија дека ова е совршено јадење за оние кои сакаат мешање на вкусовите на слатко и солено.Гостите кои го пробале деликатесот велат дека е совршен како прилог со хамбургер или како десерт, но дека не е препорачливо „да се меша со кечап“.Ова јадење засега го има само на менито на „Батлер“, но поради едноставноста во неговото подготвување не е исклучено наскоро да се прошири низ целиот свет.Станува збор за обични пржени компири, односно помфрит, прелиени со нутела крем, мелени ореви и други јаткасти плодови. Претставни

Пронајдете не на следниве мрежи: