Поради стампедо на железничка многу мртви и повредени

Loading...

Во стампедо на патници на железнички мост во Мумбај утрово загинаа најмалку 15 луѓе.Стампедото се случи за време на утринската сообраќајна гужва. Причината се уште не е позната.
Индиските власти соопштија дека е можно бројот на починати да расте, бидејќи петмина патници се со тешки телесни повреди.Стампедото се случи за време на утринската сообраќајна гужва. Причината се уште не е позната.
Индиските власти соопштија дека е можно бројо

loading...
Loading...